7x02 Beneath you (Pod Tebou)

15. září 2010 v 18:48 | _IYBuffy_ & :BB*: |  Díly Buffy..
.
.
.
Frankfurt, Německo. Žena vybíhá z tanečního klubu. Má růžové vlasy s černým melírem, piercing v nose a punkové oblečení. Pronásledují ji dvě zahalené osoby. Honička pokračuje po celé budově, skrz chodby a dolů po okapu. Když se dívka zastaví, aby si odpočinula, tak jí zezadu jeden zahalený muž chytne a vtáhne do nějaké místnosti. Dívka s nimi chvíli bojuje, ale nakonec je probodnuta nožem. Dívčiny oči zčernají a hlubokým hlasem řekne "Pohltí tě to ze zdola".

Buffy se probouzí ve své ložnici, vyděšená zlým snem. Dawn sedí vedle ní. Buffy jí řekne o dívce, kterou viděla ve svém snu a opakuje "Pohltí tě to zezdola". Poté vstane a koukne z okna na potemnělou ulici. Také Dawn poví, že venku je spousta takových dívek a ty brzy zemřou. Záběr na ulici v Sunnydale, zem se začíná třást a objeví se velká trhlina, která pokračuje středem ulice. Sklep Sunnydaleské střední, Spike si povídá pro sebe a pomalu se přibližuje ke kryse. V tu chvíli se začne zem třást. Spike se chytne za hlavu a křičí bolestí.

Dawn se usmívá ze zadního sedadla Alexova auta. Alex řídí a veze Buffy a Dawn do školy. Dawn neustále mluví o tom, jak je super, že Buffy bude ve škole a pak se zmíní o tom, že je také super, že Buffy s ní nemůže mluvit, koukat na ní a ani mluvit s jejími přáteli. Buffy jí ujistí, že si bude držet odstup. Alex začne mluvit o problémech, které mají mladí, hlavně s Bránou pekla a také, že by všichni měli být rádi, že mají přemožitelku na škole. Dawn se zeptá Alexe, jestli měl školu rád. Alex přizná, že docela jo, ale až když s někým chodil. Jejich rozhovor se stočí na Anyu. Buffy se ho zeptá, jestli jí viděl a Alex řekne, že na ní narazil v Bronzu, kde nejspíš hledala ženy, které si přejí pomstu. Dawn řekne, že on ani Buffy by neměli chodit s démony a Buffy jí připomene aférku s upírem Justinem, kterého Dawn potkala na Halloween.

Ředitel Wood ukazuje Buffy její kancelář a seznamuje ji s její prací. Vysvětlí jí, že má naslouchat a mluvit se studenty. Buffy pak vytřeští oči a zeptá se "A můžu udělovat poškoly?" Wood jí to dovolí a na Buffy je vidět, že je spokojená. Nakonec se Buffy Wooda zeptá, proč právě ona dostala tuto práci, když ani nedostudovala vysokou. Zmíní se o své práci v Doublemeatu a Wood řekne, že je vegetarián a že potřebuje někoho, kdo rozumí studentům. Do kanceláře jsou přivedeni dva kluci a Wood si je odvádí do ředitelny. Buffy na Wooda zavolá, že se půjde porozhlédnout po škole. "Sklep: Zákaz vstupu studentům" čte Buffy na dveřích. Otevře dveře, sejde po schodech a začne hledat Spika.

Westbury, Anglie. Willow sedí na kufru a kouká ven. Přichází k ní Giles a oznamuje ji, že taxi už čeká. Willow se mu svěří se svými pochybnostmi, zda je návrat rozumný. Giles jí řekne, že je připravena a také se jí zeptá, čeho přesně se bojí. Willow řekne, že se bojí toho, že se znovu stane černou čarodějkou a začne zabíjet lidi. Ale Giles dobře ví, že se bojí toho, že ji přátelé nevezmou zpět. Oba se vydají k taxíku.

Ulice v Sunnydale, noc. Nějaká žena venčí svého psa. Ten se zastaví, aby si ulevil. Ozve se praskání a když se dívka ohlédne, uvidí díru v zemi a pes nikde. Žena stále drží vodítko, které se najednou začne vtahovat do díry a žena tam míří také. Pak něco vyrazí z chodníku. Žena utíká ulicí a vrazí do Alexe.

"Ať to bylo cokoliv, bylo to velké... a silné..." Vidíme, že žena mluví s Buffy, Dawn a Alexem v obýváku Buffyina domu. Buffy obvazuje ženě ruku a žena jim řekne, že si určitě myslí, že je blázen. "Taky jsme to viděli, Nancy" řekne Buffy. Dawn se jí zeptá, jestli se něco dělo předtím, než se to ukázalo a Nancy jim poví, že to bylo jako zemětřesení. Buffy si vzpomene na slova mrtvé dívky "Pohltí tě to zezdola". Dawn napadne, že by mohli svolat gang, ale Alex jí opraví "Tohle je gang." Buffy ujistí Nancy, že vše bude v pořádku. "Vše co potřebuješ je pomoc ... naštěstí máš mě" řekne Spike, který se zničeho nic objevil na chodbě. Vypadá normálně i jeho vlasy mají obvyklou délku. Buffy je šokovaná. "Buffy" Spike kývne. V místnosti zavládne velké napětí. Buffy řekne, že Spike je nějaký jiný. Nancy se zeptá, kdo to je a Alex řekne, že Buffyin ex. Alex Spikovi řekne, že ho nepotřebují a chce po něm, aby odešel. Spike mu vysvětlí, že si jen potřebuje promluvit s Buffy a přizná se, že když byl ve sklepě, tak se choval jako šílenec, ale že už je v pořádku. Dawn přijde k Buffy a zeptá se jí, proč jí neřekla, že ve sklepě potkala Spika. Buffy jí odsekne, že není čas si o tom povídat, možná později. Dawn se naštve a stoupne si vedle Alexe a začne s ním souhlasit. Spike začne Buffy bránit, ale Alex mu řekne ať sklapne. Buffy a Spike odcházejí.

Na chodbě řekne Buffy Spikovi, ať se jí neomlouvá, ale Spike jí prozradí, že se nepřišel omluvit. Řekne jen, že se blíží nějaké zlo a že je připraven pomoci. Buffy to nerada přiznává, ale jeho pomoc přijmá. Zpět v obýváku, Buffy řekne všem že se rozdělí, Buffy půjde se Spikem hledat démona a Alex doprovodí Nancy domů. Nancy se zeptá Alexe "To je tvoje přítelkyně vždy tak panovačná?" Alex se jen nervózně usměje a řekne, že je to jen jeho kamarádka. Když všichni odcházejí, tak se Dawn Spika zeptá, zda spí. Spike jí odpoví, že ano. Dawn jen suše řekne, že jestli se znovu dotkne její sestry, tak se probudí v plamenech.

Spike a Buffy přicházejí k díře v chodníku. Spike neustále povídá a chová se přátelsky. Buffy se ho zeptá, co se stalo. Spike jí zalže a řekne, že když byl ve sklepě, tak se mu do hlavy dostávaly nějaké hlasy. Také řekne, že byly silnější než on a nutily ho dělat a vidět věci… Spike se zeptá Buffy, proč neřekla ostatním, že ho potkala ve sklepě. Buffy mu odpoví, že si myslela, že byl jen přízrak. Spike jí požádá o baterku. Když mu jí Buffy podá, dotkne se jeho ruky a vrátí se jí vzpomínka, jak ji Spike chtěl znásilnit. Rychle ucukne a vychrlí ze sebe, že pracovat spolu možná nebyl ten nejlepší nápad. Spike nesouhlasí a řekne, že nechápe, proč je tak plachá. Buffy řekne, že je to kvůli tomu, jak se jí snažil znásilnit. Spike řekne, že se jí nebude omlouvat, ale jen může říci, že se změnil. Buffy souhlasí, ale neví, co se změnilo. Buffy se ho zeptá, jestli je tu něco, co jí neřekl. Spike řekne, že ano, ale že nejsou nejlepší přátelé, aby jí to mohl říci. Pak vstane a řekne, že v díře nic není, kromě hlíny a slizu.

Alex a Nancy vstupují do domu, kde Nancy bydlí. Nancy mu poděkuje a zeptá se ho, jestli by mu mohla někdy zavolat. Řekne Alexovi, že jí přijde sympatický, Alex se usměje a než se s ní stihne rozloučit, tak se země znovu začne třást. Alex vykřikne "Nancy, mám skvělý nápad … utíkej!" Oba utíkají chodbou a za nimi praská podlaha. Oba vyběhnou na schody a vypadá to, že jsou v bezpečí. Oba zírají na schody, když v tom z podlahy vyrazí obrovský červ, otevírá pusu a řve. Nakonec zmizí, Nancy lape po dechu a řekne, že Ronny tohle miloval. Alex se zeptá, kdo je Ronny. Nancy mu poví, že Ronny je její expřítel a byl to pěknej grázl. Alex se zeptá, proč by vyvolával takového démona. Nancy jen řekne, že to byl bastard, který nikdy nechtěl odejít. Pak se přizná, že byla bezmocná, a tak jí nezbylo nic jiného než si přát, aby to skončilo. Při slově "přát" hned Alexovi dojde, co se asi stalo.

V Bronzu. Anya pije drink a baví se s nějakou ženou. Povídají si o jejím bývalém. Žena řekne "A víš, co si přeju?" Anya přestane pít, usměje se a řekne "Samozřejmě. Co jsi říkala?" zeptá se Anya. Žena znovu zopakuje, jak je její ex bezzásadový, ale Anya nemůže kouzlit, protože žena neřekla "přeji si". Anya jí začne vysvětlovat, že jí může pomoci jen když... "Oh, ptáček..." Anya si všimne Alexe, Buffy, Spika a Nancy, jak míří k ní. Anya poprosí ženu o další drink a přicházející partě vysvětlí, že pracuje. Alex se zeptá Nancy, jestli je to ta žena, se kterou mluvila, Nancy jen kývne. Buffy elegantně položí na stůl meč a nevypadá to, že by byla šťastná z démonky pomsty Anyi. Alex se zeptá Anyi, zda splnila Nancy přání a proměnila jejího bývalého na červa. Anya se přizná. Nancy zajímá, jak se její bývalý mohl změnit na červa a Anya suše řekne "Ty sis to přála a já ti to splnila." Anya je nějak nevnímá, a tak jí Buffy řekne, že ten červ prorazil chodník a snědl jejího psa. "Oh, štěňátko!" vydechne Anya, a Alex je šokován tím, že Anyu víc zajímají mrtvá zvířata než lidi v nebezpečí. Nancy se zeptá, kdo je Anya a Alex jí prozradí, že je to jeho bejvalka. To Anyu naštve a chce odejít, ale Spike jí vrazí zpět do židle. Anya ze sebe strhne jeho ruce a vykřikne "Spiku! Už na mě nešahej..." "Už jsem zapomněl na naše menší společné radovánky." odsekne Spike. Nancy se zeptá, jestli je Anya opravdu Alexova bejvalka. Spike řekne, že spolu trochu ulítli. Nancy se pak ptá na Spika a Buffy. Oba rychle řeknou, že je konec. "Je tu někdo, kdo spolu nespal?" zeptá se zoufale Nancy. Alex a Spike se na sebe podívají a pak rychle ucuknou pohledy.

Buffy se vrátí zpět k věci a řekne Anye, že ten démon nebyl malinký, ale obrovský! Spike řekne, že to byl démon jménem Sluggoth a požádá Anyu o informace. Anya přizná, že ho trochu přikrášlila a Alex jí požádá, jestli by ho nemohla odkrášlit. Anya se na něj podívá a řekne "Kousni mně Harrisi. Mám pravidla se kterýma pracuju." Anya pak chladně řekne, že nechápe proč jsou všichni tak lidští. Spike řekne "Já ne. Jsem démon jako ty." Pak vstane od stolu a začne dávat příkazy, ale Anya ho se zaujetím sleduje a řekne jen "Bože!" To neustále opakuje a pak se Spika zeptá, jak to dokázal. Spike začne být nervózní z toho, jak Anya neustále vyzvídá, a tak jí řekne ať drží hubu. Anya ho pak chytne za ruku a znovu se chce zeptat, ale Spike jí dá pěstí. Nancy nechápavě sleduje, jak Spike znovu praštil Anyu a ta si ustlala na zemi. Anya rozzuřeně vstane a jedním kopem pošle Spika přes celý bar a on přistane na kulečníkovém stole. Anya má nyní démoní obličej. Spike vstane a je připraven k boji, zírá na Anyu, ale Buffy ho odtáhne stranou a snaží se ho zastavit. Spike má upíří obličej. Začne hrát rocková hudba a Buffy Spika tvrdě praští do obličeje. Spike jí ránu vrátí a řekne "Hej, hádám že tohle bude náš první kontakt, ty víš od kdy". Buffy ho znovu praští. Spike vstane a usměje se, Buffy mu řekne, že se vůbec nezměnil a chce pokračovat v bitce, když na ní Alex zavolá, že Nancy je pryč. Buffy Alexovi řekne, aby promluvil s Anyou a přesvědčil ji, aby zrušila kouzlo. Pak se otočí a utíká za Nancy. Spike se diví, kam všichni odcházejí.

Nancy prochází uličkou, když se znovu začne třást zem. Chodník praská, Nancy utíká a prasklina jede směrem, kterým Nancy běží. Nancy bouchá na nějaké dveře, hledá kudy by mohla utéct, volá o pomoc. Nakonec vyleze na požární žebřík. Třesení přestane, ale znovu začne, když Nancy vyleze o kus výš. Červ v podzemí bije do budovy a žebřík stále povoluje. Buffy už sprintuje po střeše k Nancy, Spike je hned za ní.

"Co chceš abych udělala?" zeptá se Anya. "Zruš kouzlo." přikáže Alex. Anya mu řekne, že to není tak snadné. Poví mu, že může, ale že její šéfové jsou na ní naštvaní a ona si je nechce znepřátelit. Alex jen podotkne, že to jsou její noví přátelé. Anya řekne, že měla přátelé, ženicha... a družičky a všechno, ale něco se pokazilo. "Co to asi mohlo být, Alexi?" zeptá se ho nepřátelsky. Alex jen řekne, jestli si myslí, že je to jeho chyba a Anya mu odpoví, že nic z toho by se nestalo, kdyby jí nenechal u oltáře. Alex jí odsekne, že by stejně dřív nebo později zjistila, že to nebude fungovat.

Žebřík už visí na posledních záchytek a Nancy již skoro padá dolů, ale najednou kolem prolétne Buffy na nějakém laně, chytne Nancy a obě přistanou v blízkých odpadcích. Třesení přestane, na chvilku. Najednou ze země vyrazí obrovský červ a Buffy je zaskočená tím, jak je velký a okamžitě jí napadne, jak bude bojovat s tak velkým démonem beze zbraně. Spike přiběhne k Buffy a v ruce drží velkou kovovou tyč "Měla jsi možnost, lásko. Zanechala jsi skutečného násilí na démonech, co? To je správný, Velký zlo je zpátky a čeká na menší smrt!" Spike tyčí zaútočí na démona. V tu chvíli se červí démon promění na mladého muže, Robbyho. Spike se nedokáže zastavit a bodne muže do ramene. Pak zaječí bolestí a chytne se za hlavu. Spike zděšeně sleduje co udělal "Omlouvám se" řekne a zahodí tyč. Buffy běží Robbymu na pomoc. Rychle vytáhne telefon a zavolá 911. Spike si mezitím mumlá něco pro sebe. Buffy a Nancy sledují Spika, jak blábolí samé nesmysly. Buffy mu řekne, ať jde někam jinam, ale Spike na ni zakřičí, že to není snadné. Pak se Spike otočí a vypadá to, jako by s někým mluvit "Co sakra křičíš? Já tě slyším. Není potřeba křičet!" Děsivě se usměje a řekne, že tohle je jen začátek. Dojde k Buffy, klekne si vedle ní a podívá se jí do očí "Skutečná hvězda přichází, a když se tahle kapela dostane na jeviště, všechno … všechno se bude řítit do záhuby, a křičet, hrůza, a krveprolití". Pak ukáže na zem "Pohltí tě to zezdola". Spike mizí ve tmě a zrovna přibíhá Alex s Anyou. Nancy se na Anyu podívá a rozčileně vydechne "Ty... to jsi udělala ty... co jsi zač?" Anya se smutně podívá na Buffy, která přikáže jí a Alexovi, aby se postarali o zraněného Robbyho. Alex se zeptá Anyi, jestli ví, že udělala správnou věc. Pak taky řekne, že vše mohlo být horší. "Oh, to teprve bude..." řekne Anya.

Buffy prochází hřbitovem a uvidí malé světýlko v jednom ze starých kostelů. Jde dovnitř. Otevře dveře a vidí jen několik prázdných lavic. Pak se ozve "Nefungovalo to". Spike vyjde ze stínu a Buffy se lekne. Vidí, že Spike si sundal tričko. Spike tričko hodí na zem a řekne "Nepomáhalo to. Kostým." Buffy odpoví "Už žádné myšlenkové hry, Spiku". Spike stále opakuje "Už žádné myšlenkové hry, už žádné myšlenky". Buffy se ho zeptá, co se stalo a sáhne mu na zjizvený hrudník. Spike ucukne a řekne jí, aby se ho nedotýkala. Zmíní se, že hledal jiskru. A pak jen řekne "Jsem maso? Jsem pro tebe maso? Najez masem. Mým mase. Nic dalšího, žádná jiskra. Dobrá, tak maso. Ale tvrdý. Udělej to rázně, obsluž dívku." Začne si rozepínat kalhoty, ale Buffy ho chytne za ruku, aby ho zastavila. Spike jí chytne za krk, ale Buffy ho hodí přes půlku kostela. Spike vstane a řekne "Správně. Dívka nechce být obsloužena, protože tady není jiskra". "Spiku, copak ses úplně zbláznil?" zeptá se Buffy a vypadá znepokojeně. "No, ano, kde jsi byla celou noc?" odpoví Spike. Buffy řekne, že je tu a naposledy se ptá, co se stalo. Spike řekne, že se "to" snažil najít, "jiskru" která by pasovala. Spike mluví k Buffy ze stínu. "Snil jsem o tom, že tě zabiju." řekne chladně, a Buffy rychle sebere ze země kus dřeva. Poté Spike řekne "Angel mě měl varovat … je to tu, ve mně, celou dobu... jiskra." Buffyin obličej se změní. "Chtěl jsem ti dát, co postrádáš, a mám to. Dali do mě jiskru, a teď všechno co to dělá je, že to pálí." "Tvá duše..." vydechne Buffy. "Trochu horší než jí postrádat". odpoví Spike. Buffy se ho zeptá, jestli je to to, co chtěla. Spike jí připomene, že ho všichni posílají do pekla. Buffy sleduje Spika, jak přistupuje k velkému kříži. "Můžeme teď odpočívat, Buffy?" zeptá se jí a obejme velký kříž, z jeho kůže začne stoupat kouř, jak se pálí o kříž. "Můžeme odpočívat?"


Text: nikolpolis.blog.cz

Fotky:nalezeny námi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama